Waarschijnlijk heeft iedereen het wel eens gehad dat hij of zij ergens mee bezig was en ineens een geweldig idee kreeg, meestal doet men hier echter niets mee, waarna de desbtreffende persoon het weer vergeet..
Inmiddels ongeveer een half jaar geleden overkwam mij het eveneens dat ik bezig was met het wegbrengen van oud afvalglas en dacht: "Dit moet toch makkelijker kunnen en het hoeft toch niet zo'n smerig klusje te zijn?!"
Vanaf toen ben ik gaan brainstormen hoe dit vervelende klusje o.a. minder vies gemaakt kon worden. Ik heb toen samen met Julien, student Industrieel ontwerp aan de TU Delft een product ontwikkeld om glas makkelijker weg te kunnen brengen, dit werd de "glasscheidbak". Omdat ik Bedrijfswetenschappen studeer (momenteel bijna de master Marketing afgerond) aan de VU kan ik zelf o.a. een marketingplan schrijven, marktonderzoek doen en weet ik hoe producten op de markt moeten worden gezet. De inmiddels gepatenteerde glasscheidbak ziet er als volgt uit:
De verschillend gekleurde kokers in de glasscheidbak kunnen worden gebruikt om wit, groen en bont glas in op te slaan. Dit kan thuis worden gedaan, de glasscheidbak kan vervolgens te voet, met de auto of achter de fiets naar de (ondergrondse) glasscheidbak worden gebracht, waarin het glas kan worden gedeponeerd. De kokers gaan als volgt in de (ondergrondse) glasbak:
De glasscheidbak heeft verschillende voordelen.

Het gebruik van dit product versnelt het proces, omdat de volledige inhoud van de koker direct in de glasbak kan worden gedeponeerd. Door dit product te gebruiken wordt de klus om glas weg te brengen tevens minder vies, omdat men niet stuk voor stuk flesjes en dergelijke ergens uit een tas of iets dergelijks hoeft te vissen, om het vervolgens in de glasbak te deponeren. Het gebruik van dit product vergemakkelijkt het proces dus en maakt het daardoor minder vervelend om het glas weg te brengen. Door dit product te gebruiken wordt het wegbrengen ook veiliger, omdat het glas niet uit een tas of iets dergelijks hoeft te worden gevist, waarbij men zich kan snijden. Door het gebruik van dit product zullen de glasscherven rond de glasbakken afnemen, omdat er minder of helemaal geen glas meer op de grond valt. Door het gebruik van dit product kan het glas bovendien worden opgeslagen in de glasscheidbak en behoort het opstapelen van oud glas in de tuin of kofferbak tot het verleden. Door de eerder genoemde voordelen zal het glas beter worden gescheiden en er zal meer glas in de glasbakken terecht komen, omdat het wegbrengen van glas minder onaangenaam wordt. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat men meer en beter oud glas zal gaan scheiden, meer glas op zal slaan en het vaker zal wegbrengen wanneer het scheiden, opslaan en deponeren van het glas in de glasbak aangenamer, minder tijdrovend en veiliger wordt gemaakt door gebruik van dit product. Hierdoor zal er meer glas worden gerecycled. Dit heeft een beter milieu tot gevolg.
Inmiddels kijken er al behoorlijk wat "belangrijke" mensen

naar het product, het is de vraag hoe dit product op de markt zal worden gebracht. Doen we dit via het ministerie van VROM, via gemeentes of via de consument? We zijn nu nog in de beginfase, maar het product heeft zeker potentieel om uit te groeien tot een veelgebruikt product in zowel Nederland als andere landen die doen aan afvalscheiding.
Eventuele vragen, op- en aanmerkingen, suggesties en aanwijzingen uit alle hoeken zijn welkom!

Wanneer je (via via) iemand kent in deze business die ons verder kan helpen, horen we dat natuurlijk ook graag!